ایمپلنت دندان

مرکز ایمپلنت

ایمپلنت دندان در واقع جایگزین کردن پایه پیچی شکل از جنس تیتانیوم با ریشه طبیعی دندان است که می تواند لبخند و جویدن را به افراد بی دندان بازگرداند.

از دست رفتن دندان‌ها، چه بر اثر پوسیدگی، بیماری لثه یا آسیب‌های مختلف، می‌تواند به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی افراد تاثیر منفی بگذارد. در گذشته، روش‌های سنتی مانند بریج و دندان مصنوعی تنها راه‌حل‌های موجود برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته بودند. خوشبختانه، پیشرفت‌های علم دندانپزشکی، روش جدیدی به نام ایمپلنت دندان را به ارمغان آورده است که انقلابی در عرصه جایگزینی دندان‌های از دست رفته ایجاد کرده است.

اگر اعتماد به نفس شما به خاطر از دست دادن دندان هایتان پایین آمده است، اگر دوست دارید هنگام خندیدن و صحبت کردن، دندان های زیبا داشته باشید و یا اگر از دندان های مصنوعی خود خسته شده اید و یا اذیت می شوید، می توانید با مشورت با متخصصین ما، برای داشتن دندان هایی زیبا و راحت اقدام کنید.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان، جایگزینی ایده‌آل برای دندان‌های از دست رفته است که به شما کمک می‌کند تا لبخندی زیبا، طبیعی و با عملکردی شبیه به دندان‌های طبیعی خود داشته باشید. در این روش، یک پیچ تیتانیومی کوچک به نام ایمپلنت در استخوان فک در جای خالی دندان از دست رفته کاشته می‌شود و پس از جوش خوردن به استخوان، مانند ریشه دندان عمل می‌کند. سپس، بر روی این پایه ایمپلنت، روکش دندان (تاج مصنوعی) نصب می‌شود که ظاهری کاملاً مشابه دندان‌های طبیعی دارد.

کلید موفقیت ایمپلنت کیفیت و مقدار استخوانی است که ایمپلنت در آن جایگذاری میشود.

پشت فک بالایی یکی از مشکلترین نواحی برای موفقیت جایگذاری ایمپلنت دندان است که علت آن مقدار و کیفیت ناکافی استخوان آن ناحیه و نزدیکی به سینوس است.

لیفت سینوس میتواند به تصحیح این مشکل کمک کند به این صورت که کف سینوس بالا کشیده شده و استخوان برای جایگذاری ایمپلنت دندان بیشتر میشود.

دفرمیتی یا بد شکلی فک بالا یا پایین میتواند موجب نامناسب بودن استخوان برای جایگذاری ایمپلنت دندان شود.

برای اصلاح این مشکل لثه از ریج بالا کشیده میشود تا نقص استخوانی در معرض دید قرار بگیرد. سپس این نقص دندان با استخوان یا جایگزین استخوان پر میشود تا ریج را بسازد. مشخص شده است که اصلاح ریج تاثیر زیادی بر ظاهر دندان گذاشته و احتمال موفقیت ایمپلنت را افزایش میدهد به طوری که سالها دوام می آورد.

همان طور که میدانید، دندانهای شما نیاز به مراقبتهای بهداشتی در خانه و معاینات دندانی منظم دارند. ایمپلنت دندان همانند دندانهای خودتان بوده و به همان مراقبتها نیز نیاز دارد. برای تمیز نگه داشتن ایمپلنت و جلوگیری از تشکیل پلاک، مسواک و نخ دندان باید هر روز استفاده شود.

پس از درمان، دندانپزشک بر شما نظارت میکند تا بهترین برنامه مراقبتی را داشته باشید. ویزیتهای منظم از طرف دندانپزشک برنامه ریزی میشود تا از سلامت ایمپلنت و لثه ها اطمینان حاصل شود.

شرایط ایده آل برای ایمپلنت دندان سلامت دهان و دندان است؛ استخوان کافی در فک باید وجود داشته باشد تا ایمپلنت را پشتیبانی کند و بهترین افراد برای این کار افرادی هستند که بافتهای لثه شان سالم بوده و بیماری لثه ندارند.

ایمپلنت دندان با بافتهای لثه و استخوانهای زیر آن ارتباط تنگاتنگی دارد؛ از آنجایی که پریودنتیست، متخصص دندانی است که در این حوزه تخصص ویژه ای کسب کرده است، برای گروه ایمپلنت دندان، گزینه ای ایده آل میباشد. نه تنها پریودنتیستها تجربه کار با متخصصان دیگر دندان را دارند بلکه دانش، آموزش و تحصیلات ویژه و تخصصی نیز دارند که برای کسب بهترین نتیجه لازم است. دندانپزشک و پریودنتیست شما با هم کار میکنند تا رویاهایتان را به حقیقت بدل کنند.

دندانپزشک پیش از عمل با شما صحبت میکند تا مشخص کند ایمپلنت تان کجا و به چه صورت باشد. بسته به وضعیت خاص شما و نوع ایمپلنت انتخابی، دندانپزشک برنامه درمانی اتخاذ میکند که نیازها و خواسته های شما را براورده نماید.

موفقیت انجام ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد ، یکی از این عوامل خود بیماران هستند ، نحوه نگهداری از ایمپلنت ، شرایط سلامتی بیمار و مقدار و کیفیت استخوان فک محل کاشت دندان در فک بالا و پایین مشخص می کند موفقیت ایمپلنت تا چه حدی محتمل است ، به طور کلی درصد موفقیت ایمپلنت تا 95 درصد وجود دارد و جای نگرانی نیست.

اگر دندانی پوسیده و آسیب دیده دارید که راهی جز کاشت دندان ندارید بهترین حالت و زمان کاشت دندان ، کاشت ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان است ، البته دندان مورد نظر نباید عفونی باشد و مقدار زیادی استخوان در اثر عفونت از دست نرفته باشد ، در این شرایط شانس زیادی برای برای جایگزینی همزمان ایمپلنت وجود دارد.

فهرست مطلب

مشاوره درباره قیمت ایمپلنت و شرایط پرداخت هزینه های ایمپلنت دندان

مراحل ایمپلنت دندان

در این روش سه مرحله اصلی وجود دارد. در اولین مرحله بعد از تشخیص و تایید دندان پزشکتان برای کاشت، طی یک عمل جراحی، دندان را در استخوان های فک شما قرار می دهد.

بعد از این مرحله نوبت به رژیم غذایی که با توجه به پیشنهادات پزشکتان می تواند شامل غذاهای نرم، سرد و سوپ گرم و نه داغ در طول دوره درمان باشد.

استخوان های اطراف کاشت طی مرحله ای به نام اسیواینتگریشن ترمیم می شوند.

همانطور که قبلا گفته شد در ایمپلنت دندان از قطعه ای فلزی که از جنس آلیاژ تیتانیوم است در استخوان های فک و در ناحیه ای که دندان از دست رفته است استفاده می شود.

این قطعه فلزی به دلیل جنس خاص آن با استخوان پیوند برقرار می نماید که به ا صطلاح آن را اوسیواینتگریشن ( osseointegration ) می گوییم.

برخی از بیماران شاید حتی ماه ها باید منتظر بمانند تا این ترمیم صورن گرفته و دندان در جای مورد نظر قرار بگیرد. ولی برای برخی دیگر از بیماران یک جلسه کافی است.

و بالاخره در مرحله ی نهایی، دندان مورد نظر در محل کاشت می شود.

برای کاشت ایمپلنت تک دندان، دندان پزشکتان یک دندان برای شما آماده خواهد کرد که تاج دندان نامیده می شود؛ این دندان باید از لحاظ اندازه، شکل و رنگ مناسب بوده و با دندان های دیگر هماهنگی داشته باشد؛ ولی اگر بیش از یک دندان برای کاشت دارید، بریج های سفارش داده شده در محل مورد نظر قرار خواهند گرفت.

گاهی اوقات، ساخت و سفارش دندان ایمپلنت پروسه ای زمان بر خواهد بود ولی در بازه زمانی، دندان پزشک شما می تواند تاج یا بریج موقت در محل مورد نظر قرار دهد.

سلامت شما بیش از سنتان برای استفاده از دندان ایمپلنت اهمیت دارد؛ اگر از سلامتی کامل برخوردار هستید می توانید کاندید مناسبی برای کاشت دندانی باشید.

ایمپلنت دندان جلوی پیری زودرس صورت را می گیرد

تحلیل استخوان فک

تحلیل استخوان فک

مراحل کاهش ارتفاع صورت به دلیل نبود دندان

مراحل کاهش ارتفاع صورت به دلیل نبود دندان

صورت و فک طبیعی

صورت و فک طبیعی

دیگر نیازی نیست نگران باشید، می توانید دندان هایی شبیه دندان های واقعی و طبیعی خود داشته باشید، راحت و زیبا.

درست حدس زدید، دندانی که توسط دندان پزشک شما کنار بقیه دندان هایتان کاشت می شود، می تواند نگرانی های شما را در این زمینه از بین ببرد.

در حال حاضر دندان های ایمپلنت جای دندان های مصنوعی را گرفته است و بیشتر افراد تمایل دارند از این روش برای راحتی و زیبایی استفاده کنند.

پیشرفت هایی که در استفاده از این روش در دنیای دندان پزشکی در چهل سال گذشته اتفاق افتاده است، غیر قابل انکار است.

در این روش از تیتانیوم و موارد دیگری که با بدن انسان سازگاری دارد استفاده می شود.

این متد در سال های اخیر طرافداران زیادی را به خود جذب کرده است زیرا بیماران به این نتیجه رسیده اند که دندان های کاشت شده می تواند جایگزین خوبی برای دندان های طبیعیشان باشد.

ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان

درون کاشت یا فرو رونده (Endosteal) در داخل استخوان: این روش متدالترین روش ایمپلنت دندان مورد استفاده است. انواع گوناگون آن از جمله پیچی شکل، استوانه ای و یا تیغه ای از طریق جراحی در استخوان فک جایگزین میشود. هر ایمپلنت دنادن یک یا چند دندان پروتز را نگه میدارد. این نوع ایمپلنت دندان به طور کلی به عنوان یک جایگزین برای بیمارانی که دندان مصنوعی متحرک و یا بریج دارند استفاده میشود.

ساب پریوستال یا زیر پریوستی (Subperiosteal ) در روی استخوان: در این شیوه ایمپلنت بر روی استخوان فک کار گذاشته میشود. در این روش از رابطهای (post) داربست فلزی استفاده میشود که از لثه بیرون آمده و پروتز را نگه میدارند. این انواع ایمپلنتها برای بیمارانی استفاده میشوند که قادر نیستند دندان مصنوعی مرسوم را استفاده کنند و یا ارتفاع استخوانشان کم است.

 

موارد منع استفاده از ایمپلنت دندان

پیشنهادی که توسط دندانپزشکان قبل از استفاده از این روش ارائه می شود، تایید سلامتیتان توسط پزشک عمومی می باشد.

افرادی که از بیماری دیابت، و کم خونی شدید و بیماری های قلبی رنج می برند، نمی توانند از این روش استفاده کنند؛ افرادی که تحت درمان رادیوتراپی هستند نیز نمی توانند از دندان های ایمپلنت استفاده کنند.

اگر بیمارانی که دیابت و کم خونی کنترل شده دارند می توانند با رعایت نکات پیشنهادی توسط پزشک متخصص، از این متد بهره مند شوند. استفاده از این روش برای افراد سیگاری نیز مشکل خواهد بود.

ایمپلنت دندان در واقع ریشه مصنوعی دندان است که در فک جایگذاری میشود تا بریج (پل) یا دندان جایگزین را نگه دارد. ایمپلنت دندان برای افرادی استفاده میشود که یک یا چند دندان را به علت بیماری لثه، آسیب یا عوامل دیگر از دست داده اند.

Denture

دنچر (دندان مصنوعی کامل)  برای بیمارانی که تمام دندان های خود را از دست داده اند و به دلیل وضعیت نامناسب لثه نمی توان برایشان ایمپلنت قرار داد، استفاده می شود.

اوردنتچر

اوردنتچر درمانی است که شامل قرار دادن ۲ تا ۴ ایمپلنت و سپس اتصال دندان مصنوعی به آنها با استفاده از اتصالات مخصوص می باشد.

بریج کامل با ایمپلنت

بریج کامل با ایمپلنت، روشی است که در آن چندین ایمپلنت در فک بیمار قرار داده شده و پروتزهای دندانی به صورت جداگانه به هر ایمپلنت متصل می شوند.

ایمپلنت فوری دندان بدون درد در یک جلسه، برای بازسازی ریشه و تاج دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک پیچ از جنس تیتانیوم است که مشابه همان چیزی است که توسط جراحان ارتوپدی استفاده می‌شود. ایمپلنت برای مدت تقریباً 4 تا 6 ماه زیر لثه باقی می‌ماند و اتصال استخوان به ایمپلنت را ساده می‌سازد. ایمپلنت‌های فوری دندانی، یا ایمپلنت‌های فوری، راحتی داشتن یک تاج موقت ثابت را بلافاصله بعد از جایگذاری ایمپلنت، به بیمار ارائه می‎دهند.
یک ایمپلنت فوری می‌تواند باعث صرفه‌جویی در ماه‌های انتظار برای یک دندان جدید شود. این روش، تعداد ویزیت‌های مورد نیاز برای انجام جراحی و هزینه‌ای که باید صرف آماده‌سازی برای جراحی شود و نیز زمان جراحی را کاهش می‌دهد.

در صورت مناسب بودن ایمپلنت‌های با بارگذاری فوری برای بیمار، این نوع ایمپلنت‌ها دارای مزیت‌های متعددی نسبت به دیگر انواع گزینه‌های جایگزینی دندان می‌باشند. پروتکل دو حالتی سنتی ایمپلنت‌های دندان دارای رتبه‌ی موفقیت بالایی است، اما کار گذاشتن دندان در همان روز جراحی بدون زمان گسترده‌ی بهبودی میان جلسات درمانی، در دنیای پرسرعت امروزه، به یک گزینه‌ی بسیار جذاب برای بیماران تبدیل شده است. به غیر از کوتاه کردن زمان درمان، ایمپلنت‌های دندانی با بارگذاری فوری، دارای مزایای یگانه‌ی دیگری نیز هستند. به تمام این دلایل، ارزش دارد که درباره‌ی این روش درمانی، با یک دندان‌پزشک متخصص با تجربه مشورت کنید.

ایمپلنت فوری دندان چیست؟

سه رویکرد اساسی برای جایگزینی دندان یا دندان‌های از دست رفته وجود دارند: پروتز قابل جابجایی دندان، پروتز ثابت دندانی و ایمپلنت‌های دندانی. هر رویکرد دارای مزیت‌ها و کاستی‌های مربوط به خود می‌باشد. مهم است که شرایط مالی، پزشکی و احساسی بیمار برای انتخاب بهترین گزینه، در نظر گرفته شود.
پیشرفته‌ترین روش برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته، ایمپلنت دندانی است که ریشه‌ی طبیعی دندان و تاج دندان طبیعی را تکرار می‌کند. این فرایند، مخاط و استخوان لثه را حفظ می‌کند. روش سنتی برای جایگذاری ایمپلنت شامل خارج کردن دندان مورد نظر، انتظار 2-4 ماهه برای التیام یافتن سوکت استخراج، وارد کردن ایمپلنت و مجدداً انتظار 3 تا 6 ماهه برای یکپارچه شدن ایمپلنت با استخوان اطراف می‌باشد. پس از این فرایند، یک جراحی دیگر برای نمایش دادن ایمپلنت و قرار دادن یک مفصل پروتزی لازم است. با در نظر گرفتن این درمان پروتزی، بیماری باید به اندازه‌ی 8 تا 12 ماه برای جایگزینی یک دندان صبر کند. به دلیل این کاستی، استراتژی‌هایی به منظور کوتاه کردن اساسی زمان درمان، با جایگذاری ایمپلنت بلافاصله بعد از خارج کردن دندان و سپس بارگذاری فوری ایمپلنت با پروتز، مطرح شده است.

مزایای ایمپلنت فوری دندان که کمتر کسی می‌داند


ایمپلنت دندان
در صورت مناسب بودن برای بیمار، ایمپلنت‌های فوری دارای مزیت‌های متعددی نسبت به دیگر انواع روش‌های جایگزینی دندان هستند. پروتکل دو حالتی ایمپلنت دندان، خود را به صورت موفقیت‌آمیز اثبات کرده است، اما انتظار چندین ماهه برای جایگزینی یک دندان و نیز رفت و آمدهای مکرر به مطب پزشک، از معایب آن می‌باشد.  ایمپلنت فوری دندان، با رفع این کاستی، زمان طولانی التیام بین عمل‌ها را حذف کرده و به گزینه‌ای مناسب برای دنیای پر سرعت امروز بدل شده است. علاوه بر اینها، ایمپلنت فوری دندان، مزایای مخصوص به خود را نیز داراست. شما می‌توانید درباره‌ی این مزایا و نیز چگونگی بارگذاری ایمپلنت فوری، با پزشک خود مشورت کنید.

بهبود کانتور بافت نرم

با اینکه آزمایشگاه‌های دندان، تاج‌ها را به شکلی می‌سازند که تا حد امکان شبیه به دندان طبیعی باشد، اما بدون خطوط درست بافت نرم، ایمپلنت‌ها ممکن است بخشی از مزایای زیبایی خود را از دست بدهند. نگه داشتن لثه (بافت‌های نرم اطراف دندان که پایه‌ای برای آن فراهم می‌کند) در جای خود در طول درمان‌های ایمپلنت، این نتایج مربوط به زیبایی را بهبود می‌دهد. در هنگام کشیدن دندان، بیماران قسمت کوچکی از استخوان و فیبرهای بافت مرتبط را از دست می‌دهند، اما دندان‌پزشکان قادرند که پشتیبان فیزیکی تاج دندان را حفظ کرده و برآمدگی دندان (که مسئول دنتین، سیمان و پالپ دندان طبیعی است) را با بارگذاری فوری تاج موقتی دندانی، نگه دارند. این گام در ایمپلنت‌های فوری دندان، باعث پدید آمدن مشخصات بازسازی نهایی ایمپلنت شده و بافت نرم اصلی را حفظ می‌کند تا این چنین به نظر برسد که ایمپلنت دندانی، مثل دندان طبیعی از لثه بیرون آمده است.

حفظ همجواری دندان‌ها

ایمپلنت‌فوری دندان، یک گزینه‌ی موقتی است که برای بیمار بسیار ساده می‌باشد، به این دلیل که خارج کردن آنها توسط پزشک و فیکس کردن آنها توسط بیمار انجام می‌شود، مشابه آنچه که در پروتزهای جزئی اتفاق می‌افتد، اما در اینجا نیازی به تغییر دندان‌های همجوار، در راستای تاج دندان نیست. برای ایمپلنت‌های فوری دندان، اگر دندان‌های همجوار ظاهر طبیعی خود را حفظ کنند و/ یا بازیابی مختصری داشته باشند، لزوماً نیازی به قطع شدن آنها برای تاج ایمپلنت وجود ندارد که این موضوع، ظاهر، شکل و سلامتی آنها را حفظ می‌کند.

نیاز به همترازی کمتر

به دلیل این واقعیت که تاج موقت دندان، که در هنگام بارگذاری فوری ایمپلنت جایگزین می‌شود، به بافت نرم یا دندان‌های مجاور برای حفظ خود نیاز ندارد، ضعف کمتری وجود داشته و نیاز به همترازی‌های کمتری، نسبت به پروتز ثابت دندانی وجود دارد. تاج‌های موقتی در ایمپلنت‌های فوری، جایگذاری انسدادی را دریافت نمی‌کنند، که این امر باعث محافظت هر چه بیشتر آنها می‌گردد.

جراحی یک سطحی

برای ایمپلنت‌های سنتی دندانی، بیمار متحمل دو سطح مجزای جراحی می‌شود، اما در ایمپلنت‌های فوری، تنها یک سطح جراحی وجود دارد. همراه با این موضوع که راحتی خیلی بیشتری را برای بیمار به ارمغان می‌آورد، ایمپلنت‌های فوری می‌توانند به طور کامل با بافت نرم اطراف ایمپلنت که به صورت آناتومیک اطراف مشخصات پدیدار شده از تاج موقتی را اصلاح می‌کند، رشد یابد. در ایمپلنت‌های دندانی دو سطحی، جایگذاری تاج دندان در لثه‌ی مدور و کمتر بالغی انجام می‌گیرد که ناشی از اندازه‌ی التیام کشیدن دندان می‌باشد.

این فرایند چگونه است؟


مشاوره و آزمایشات تشخیصی

تمامی انواع جراحی‌های ایمپلنت دندان، باید به صورت دقیق برنامه‌ریزی شوند و این فرایند با یک مشاوره‌ی مقدماتی با دندان‌پزشک منتخب شما، آغاز می‌گردد.
پزشک نیاز دارد که سابقه‌ی کامل فرایندهای دندان‌پزشکی شما را قبل از انجام آزمایشات تشخیصی متعدد، بداند.
باید استخوان کافی برای اطمینان از پشتیبانی کامل از ایمپلنت دندانی و نیز اطمینان از ظاهر طبیعی دندان‌های جایگذاری شده،  وجود داشته باشد. اگر استخوان کافی نباشد، آنگاه معمولاً می‌توان آن را پیش از قرار دادن ایمپلنت، با پیوند استخوان حل کرد. همچنین باید لثه‌ی کافی برای قرار گرفتن در اطراف ایمپلنت و تاج وجود داشته باشد و این موضوع بر زیبایی ایمپلنت اثرگذار است.
بافت لثه، می‌تواند در صورت لزوم از محل دیگری درون دهان، پیوند زده شود. در این مرحله، دندان‌پزشک شما، بهترین مکان برای ایمپلنت را تعیین کرده و اندازه‌ی صحیح را انتخاب می‌نماید.
زمانی که دندان‌پزشک همه‌ی این اطلاعات را جمع‌آوری کرد، آنگاه می‌تواند برای جراحی برنامه‌ریزی کند. راهنمای جراحی خاصی برای استفاده در طول جراحی فراهم می‌شود تا مکان دقیق وارد شدن ایمپلنت را تعیین نماید.

جراحی

ایمپلنت دندان

برای کمک به جراحی به منظور مکان‌یابی ایمپلنت‌ها، یک راهنمایی صورت می‌گیرد (معمولاً خارج از آکریلیک)، تا به او مکان دلخواه و زاویه‌ی ایمپلنت‌ها را نشان دهد.
جراح، با استفاده از این راهنمای جراحی، ایمپلنت را مستقیماً درون استخوان فک قرار می‌دهد. جراحی واقعی برای وارد کردن ایمپلنت، کاملاً سریع بوده و معمولاً می‌تواند با بی‌حسی موضعی، انجام شود. اگر بیمار به چندین ایمپلنت دندانی نیاز دارد و یا خیلی نگران و پریشان است، آنگاه پرس و جو درباره‌ی آرام‌بخش‌های اضافی، ارزش دارد.
جایگذاری دندان یا دندان‌های بیمار و اتصال آن به ایمپلنت دندانی، بلافاصله بعد از تکمیل جراحی امکان‌پذیر است.

چه زمانی ایمپلنت‌فوری امکان‌پذیر است؟


دو شرط کلیدی برای امکان‌پذیر کردن ایمپلنت فوری، وجود دارد:

  • استخوان اطراف دندان از دست رفته باید سالم و بی عیب باشد.
  • لثه و فضای اطراف باید عاری از عفونت باشند.

اگر هر دو این شرایط وجود داشته باشند، آنگاه استخراج محتاطانه‌ی ریشه‌ی دندان و قرار دادن فوری یک ایمپلنت، مستقیماً درون حفره‌ی دندانی وجود دارد.
دندان‌های موقتی ظاهری بسیار طبیعی داشته و تا زمانی ایمن می‌مانند که ایمپلنت‌ها برای قرار دادن تاج دائمی دندان، به اندازه‌ی کافی بهبود یافته باشند.

آیا این درمان درد دارد؟


بسیاری از افرادی که ایمپلنت‌های دندانی را دریافت کرده اند، می‌گویند که ناراحتی مختصری در فرایند آن وجود دارد. بی‌حسی موضعی می‌تواند در طول فرایند استفاده شده و بسیاری از بیماران گزارش داده اند که دریافت ایمپلنت نسبت به کشیدن دندان، درد کمتری دارد.

فاکتورهایی که بر هزینه‌ی ایمپلنت فوری اثر می‌گذارند


تعداد دندان‌های تحت درمان- هزینه، بسته به تعداد دندان‌هایی که قصد جایگزینی آنها را دارید، تغییر می‌کند.
لزوم یا عدم لزوم کشیدن دندان- آیا یک یا چند دندان نیاز به جایگزینی دارند؟ و آیا نیاز به کشیدن دندان هست یا خیر؟
وجود بیماری لثه- به منظور جایگذاری یک ایمپلنت دندانی، محیط دهان باید سالم باشد.
از دست رفتن استخوان- اگر دندان از دست رفته، بر استخوان فک اثر گذاشته باشد، فرایندهای گسترده‌تری مانند پیوند استخوان، مورد نیاز هستند.