سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان ها به شدت در زیبایی اثر گذار است، سفید بودن دندان یک فرد هنگام صحبت کردن و لبخند زدن مخاطب را با حس خوبی روبرو می کند، با سفید کردن دندان جذابیت صورت افزایش و اعتماد به نفس نیز ارتقا می یابد. به واسط دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی این امکان به وجود آمده تا بتوانید دندان هایی سالم و سفید داشته باشید.

روش های سفید کردن دندان

روش بلیچینگ دندان

برای سفید کردن دندان ها چند راه وجود دارد ؛ می توان از ژل سفید کننده با غلظت بالا در مطب استفاده نمود که به دو یا چند جلسه زمان نیاز دارد.

در روش خانگی قالبی از دندان های بیمار تهیه شده و ژلی با غلظت کم در اختیار بیمار قرار داده می شود تا در منزل از آن استفاده نماید. روش استفاده در منزل ممکن است دو هفته به طول بینجامد که روزانه بیمار به مدت 4 ساعت از آن استفاده میکند. در صورت حساس بودن دندان ها به گرما و سرما می توان روزی 2 ساعت از ماده سفید کننده استفاده نمود و قبل و بعد از عمل سفید کردن از دهانشویه فلوراید استفاده کرد.

غالبا ابتدا یک فک سفید می شود تا در مقابل فک دیگر بررسی شود که در صورت رضایت بیمار دندان های فک مقابل هم می تواند سفید شود.

روش های کامپوزیت ونیر و لمینت دندان

با استفاده از لمینت دندان و کامپوزیت ونیر ضمن اصلاح نامرتبی دندان می توان رنگ دلخواه را از سفیدی کم و زیاد دندان تا سفیدی دندان با رنگ طبیعی انجام داد.